ДОБРЕ ДОШЛИ !!!

Description of your first forum.
Admin
Site Admin

ДОБРЕ ДОШЛИ !!!

Мнениеот Admin » 25 фев 2016, 17:08

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ ОТ ОБЛАСТНАТА КОЛЕГИЯ НА БЪЛГАРСКИЯ ВЕТЕРИНАРЕН СЪЮЗ - БУРГАС !

ТОВА Е НАШИЯТ ЛОКАЛЕН ФОРУМ, КОЙТО Е ИЗЦЯЛО ФИНАНСИРАН СЪС СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА, БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАШИТЕ ДОБРОВОЛНИ ДАРЕНИЯ !

ВСЕ ОЩЕ Е В ПРОЦЕС НА РАЗРАБОТКА И ОПОЗНАВАНЕ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ МУ, ЗАТОВА БЪДЕТЕ ТЪРПЕЛИВИ, ЕКСПЕРИМЕНТИРАЙТЕ И ДАВАЙТЕ ОБРАТНА ИНФОРМАЦИЯ.

Д-Р ПЛАМЕН КОНОВ
0884-014103
0884-772579

БЛАГОДАРЯ ВИ !

Admin
Site Admin

Re: ДОБРЕ ДОШЛИ !!!

Мнениеот Admin » 08 мар 2016, 14:57

ОБРЪЩЕНИЕ
От Д-р Пламен Конов – Председател на Обл.Съвет на БВС-Бургас, към колегите от Бургаската колегия на БВС
Уважаеми колеги! Обръщам се към Вас с тези редове, поради нарасналото безхаберие и лична незаинтересованост на всеки един от нас, спрямо събитията и процесите, които се случват в съсловната ни организация – Български Ветеринарен Съюз.
Дали заради некомпетентността и недообмислени управленски решения в България, живота ни от ден на ден става все по-объркан и безперспективен? Все по-често и все по-млади хора виждат „светлината в тунела” единствено на Терминал-2 на Аеропорт-София.
Защо? ... Питате ли се?
На 26.02.2016.г. е насрочено Общо Събрание на ОК на БВС-Бургас. Обявено е в два сайта: www.bvsbg.com и www.bvsbs.org и скоро всеки от Вас ще получи SMS на личния си телефон, който ще се повтори дни преди събитието. След което ще се надявам да имаме необходимия кворум, за да проведем легитимно събрание.
До тук, нещо нередно?
Във век на технологии и мобилни комуникации едва ли някой от нас очаква известяване по различен начин. Но болката ми е продиктувана от очакванията на всеки един от нас: „БВС да направи нещо за мен !!!”
Питам: КАКВО ???
1. Какво направих АЗ за БВС ?
- Платих си членския внос!
- Участвах в 1,2,3,.. 5 мероприятия (заседания, събрания, митинги, срещи, протести) организирани от БВС!
- Изпратих писмени предложения за промени в ЗВД, Наредби, Правилници, други нормативи свързани с практиката на ветеринарния лекар!
- Посетих офиса с любопитство да се поинтересувам има ли нови млади членове на БВС през тази година и да потърся непрочетено списание или материал на ветеринарна тематика!
- Направих предложение за организиране на събитие с цел представяне на повече информация от специалисти по проблеми и казуси от ежедневната практика!
- Предложих съдействие за осъществяване на контакт с лектори, колеги и лица, които могат да споделят опит с нас!
- Подадох сигнал, подкрепен с доказателства (касови бележки, снимки, видео) за нерегламентирана търговия с ВМП!
- Потърсих контакт с местното и националното ръководство на БВС, за да ги запозная с конкретни идеи и конструктивни предложения в полза на членовете на съсловната ни организация!
- Изразих позицията си относно лица и събития, които уронват престижа на ветеринарния лекар и доброто име на БВС!
- Съдействах на млади колеги да станат членове на БВС още в първите дни на работата им при мен!
- Разпространих информация до мнозина колеги за предстоящо събитие във ветеринарната сфера!
...
2. Какво НЕ може да направи БВС за мен ?
- Да ми брои пари на ръка или да ми ги преведе в банковата сметка!
- Да ми внедри знания в мозъка и умения на ръцете, докато спя или си пия кафето, понякога с водка!
- Да ми доведе в кабинета всички кучета и котки, крави и коне, овце и кози от квартала, блока или селото, където работя!
- Да накара клиентите ми да платят цена с по-висока от реалната стойност на труда ми!
- Да ме направи известен в 100 километров радиус и да не припарва друг лекар в района ми!
- Да покрие всичките ми разходи по семинари и мероприятия, заради 10-те лева месечен внос!
- Да лобира непременно за моите интереси пред държавните институции, дори в случаите когато мнозинството е на друго мнение!
- Да изгради единна стратегия за сектора пред институциите, без моето мнение!
- Да търси решения в моя полза, без моето участие!
- Да чува мислите ми!
...
3. Какво очаква от мен БВС ?
- Да си платя членския внос!
- Да изразявам мнение!
- Да присъствам на форумите на БВС, където да изразявам мнение и да правя смислени предложения!
- Да умея да правя преценки за нещата, които се случват и събитията, които предстоят!
- Да съдействам на колегите, които се нагърбват с отговорността да осъществят моите цели и предложения в интерес на всички практикуващи лекари!
- Да не позволявам да се харчат неправомерно средствата на БВС!
- Да пазя доброто име на колегите си, ветеринарномедицинската практика и съсловната организация!
...
Всички искаме силна съсловна организация, която да ни защитава и да е стожер в обърканото ни общество. През тези вече 8 години на съществуването и, минахме през 4 ръководства на национално ниво и постоянно променящ се състав на местно ниво.
Да оставим националното ръководство да мисли за Общото Събрание в края на Март-2016.г. и да си свършим нашата работа на 26.02.2016.г. в Бургас, където трябва да си отговорим на въпроса: „Защо работим и защо не работим за съюза?”
Трябва ли да напомням, че се очаква Вашето присъствие на събранието?
Трябва ли да напомням, че е Ваше задължение и право да присъствате на събранието?
Трябва ли да напомням, че Вие сте ни избрали, за да защитаваме Вас, понеже сме показали някакви достойнства и умения и е Ваше право да ни търсите отчет и отговорност за свършеното и сгрешеното, чрез Вашето присъствие и участие в събранието?
Трябва ли да напомням, че Вие делегирате права на нас и нашата мотивация е правопропорционална на Вашата показана заинтересованост, чрез присъствието Ви на събранието?
Трябва ли да напомням, че се предвижда наказание за неприсъствие на Общо Събрание на БВС, което лично го приемам като персонално унижение за образованието, мотивацията и интелекта, който притежаваме и претендираме в обществото?
Трябва ли да напомням, че Вашето присъствие на събранието е показателно за мъдростта и загрижеността ни към професията и е израз на осъзнатата отговорност на едни достойни членове на Българския Ветеринарен Съюз?

С Уважение към труда и времето на всички Практикуващи Ветеринарни Лекари !
Да се видим на 26.02.2016.г. в Хотел „АКВА” – Бургас от 17.00 ч.!

Д-р Пламен Конов

P.S. СЛАВА БОГУ, СЪБРАНИЕТО МИНА ОТ ВТОРИ ОПИТ НА 07.03.2016.Г…. ПАК ТАМ !

ДО КОГА, КОЛЕГИ, ЩЕ Е ВСЕ ТАКА ?
ЗАЩО САМИ ДОПУСКАМЕ ДА СМЕ РАЗДЕЛЕНИ? ИСКАМЕ ЛИ ДА СМЕ СЪСЛОВИЕ, ВЪОБЩЕ, ПО ПРИНЦИП ?
ИЛИ, МОЖЕ БИ, НИ Е ПО-ХУБАВО ДА СМЕ "РАЗБИТА КОМАНДА", КОЯТО ВСЯКА ИНСТИТУЦИЯ ДА МАЧКА И УНИЖАВА, КОГАТО И Е УДОБНО И НУЖНО !!!

Върни се в “Your first forum”